50 Soruda Geleceğin KKTC’si

17
50 Soruda Geleceğin KKTC’si

Denktaş: Vatandaşlarımızı iyi yönetimle tanışmaya davet ediyorum

“Geleceğin Yol Haritası” seçim bildirgesine ek olarak “50 Soruda Geleceğin KKTC’si”, Ekonomi, Sağlık ve Milli Eğitim politikaları ve bölgesel kalkınma projelerini anlatan Denktaş, “İktidarımızda hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, KKTC yenilenecek” dedi. Denktaş, “DP Ulusal Güçler olarak ülkemiz için en iyisini düşünüyoruz, bu nedenle ülkemizin en iyi uzmanlarından yardım alarak programımızı hazırladık” dedi.
Denktaş KKTC’de ilk defa bu kadar geniş kapsamlı ve bölgelere göre hazırlanmış program hazırlandığına işaret ederek şöyle dedi; “Yıllarca halkımız ile iç içe olarak onların sorunlarını dinledik… Hiçbir zaman bu sorunları büyüterek bundan siyasi kazanç elde etmeye çalışmadık. Her zaman bu sorunların düzeltilmesi için mecliste savaş verdik fakat mevcut hükümetler bu sorunları çözmeye yanaşmadı. Şimdi önümüzde bir seçim var. Bizler Başbakanlık yetkisini halkımızdan alarak çözülmeyen bu sorunları çözerek ülkemizi güçlü kılmak ve halkımızın refah seviyesini yükseltmek istiyoruz. Bu nedenle vatandaşlarımızdan özel ricamız hazırladığımız programı iyi incelemeleri ve ona göre karar vermeleridir. Biz kendimizden ve ortaya koyduğumuz projelerden çok eminiz. Bu nedenle hiç şüphe yok ki halkımızın kararı DP Ulusal Güçler’den yana olacaktır” dedi.
Hazırlanan programlar hakkında da bilgi veren Denktaş, seçim bildirgeleri “Geleceğin Yol Haritası”nda yer alan Ekonomi, Sağlık ve Eğitim politikalarının genişletilmiş hallerinin yanı sıra halkın aklında yer alan sorulara yanıt niteliği taşıyan “50 Soruda KKTC’nin Geleceği” isimli kitapçığı da tanıttı. Denktaş, “Bilindiği üzere iki yıl boyunca ülkemizin her köşesinde ‘Halk Kürsü’sünü kurmuştuk. Bu kürsülerde vatandaşlarımız sorular sormuş, sorunlarını anlatmışlardı. Raporlar haline getirilen tüm bu soru ve sorunları, yine alanında uzman ekipler tarafından cevaplarıyla birlikte bir araya getirerek “50 Soruda KKTC’nin Geleceği” kitapçığını oluşturduk. Bu kitapçık incelendiğinde DP Ulusal Güçler’in iktadara ne kadar hazır olduğu görülecektir” dedi.
KKTC’de ilk defa hazırlanan bölgesel kalkınma projelerini de anlatan Denktaş, “Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele için ayrı ayrı hazırladığımız kalkınma projelerimizi içeren kitapçıklar eminim halkımızın özlemle beklediği reformları içeriyor. DP Ulusal Güçler olarak ortaya koyduğumuz iddia, ülkemizin bir bütün halinde kalkınmasıdır. Bu iddiamızda ne kadar ciddi olduğumuzu ortaya koyan bu kitapçıklar, bizim aynı zamanda yol haritamızı oluşturmaktadır. DP Ulusal Güçler olarak bir bölge kalkınıyorken diğer bölgelerin geri kalmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Bu nedenle her bölge için, bölgelerin özellikleri ve nitelikleri göz önüne alınarak bu kitapçıklar hazırlanmıştır. Şimdiden tüm bölgelerimiz için bu kalkınma projelerinin hayırlı olmasını diliyoruz”
Basın toplantısının sonunda halkı 19 Temmuz’da gerçekleşecek olan Şafak Nöbetine davet eden Denktaş, partililerine seslenerek yalnız Türkiye ve KKTC bayraklarıyla bu etkinliği katılmaya çağırdı. Denktaş petrol sızıntısı ve yangın felaketlerine değinen Denktaş, umarım birdaha bunları yaşamayız dedi.
Gazetecilerinde sorularını yanıtlayan Denktaş, hazırlanan tüm programları vatandaşlara ulaştırmaya çalıştıklarını ancak programlara ulaşamayan vatandaşların aynı zamanda DP Ulusal Güçler’in resmi web sitesi www.dp-ug.com adresinden tüm projelere ulaşılabileceğini belirtti.