En Üst

23 Nisan 2017

5 gün daha tutuklu kalacak

5 gün daha tutuklu kalacak
Haber İçi Üst

Nadire KRAŞLIOĞLU

Arabasında ve ikametgahında 22 Haziran 2013 tarihinde ithali yasak 13 bin TL değerinde bin 540 paket kaçak sigara ele geçirilen Mustafa Çelik dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kanunsuz mal tasarrufu” suçlaması ile yargıç karşısına çıkarılan Çelik hakkında soruşturmanın henüz tamamlanmaması nedeni ile 5 gün daha tutukluluk süresi temin edildi.

Serbest Liman’dan çalıntı sigara şüphesi
Konuyla ilgili mahkemede ifade veren polis memuru Cemal Maniga, 22 Haziran tarihinde edinilen bir bilgide Mustafa Çelik kullanımındaki FH 909 plakalı araçta ithali yasak sigara bulunduğunu öğrendiklerini ve Çelik’in aracı ile ikametgahında yapılan aramada bin 540 paket kaçak sigara bulunduğunu hatırlattı. Söz konusu sigaralarla benzer markalardaki sigaraların Serbest Liman Bölgesi’nde Levent Lama’ya ait 5 numaralı ambarda muhafaza edilip ihraç edildiğini belirten Maniga, yapılan incelemelerde ambarın kapısının daha önceden zorlandığını ve Mustafa Çelik’in tasarrufunda tespit edilen sigaraların Serbest Liman Bölgesi ambarından çalındığı şüphesi üzerinde durulduğunu açıkladı. Polisin yürüttüğü soruşturma kapsamında ambardaki sigaraların sayımı yapıldığını belirten Maniga, zanlı Mustafa Çelik’in suç ortağı olduğunun tespit edildiğini ve soruşturmanın bu yönde ilerlediğini kaydetti. Polis memuru Cemal Maniga, konuyla ilgili geniş çaplı soruşturmanın devam ettiğini belirterek zanlı Çelik’in 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Tutuklu bekleyecek
Mağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadıyla zanlı Mustafa Çelik’in 5 gün daha poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King