En Üst

26 Nisan 2017

5 ay sonra tutuklandılar

5 ay sonra tutuklandılar
Haber İçi Üst

Nadire KRAŞLIOĞLU
Gazimağusa’da faaliyet gösteren Worl Chicken isimli restorana ait KN 491 plakalı paketçi motorunu 2013 yılının Mart ayı içerisinde sirkat edip satmak amaçlı parçaladıkları ortaya çıkan 4 kişi tespit edilerek tutuklandı. Yaşları 15 ile 17 arasında değişen S.Ö., F.Ö.,U.B. ve A.B. dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlaması ile yargıç karşısına çıkarılan gençler teminata bağlanarak serbest bırakıldı.
Polis soruşturması tamamlandı
Gazimağusa’da mart ayında meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili mahkemede ifade veren polis memuru Hüseyin Osum, 17 yaşındaki S.Ö.’nün 16-17 Mart 2013 tarihleri arasında İsmet İnönü Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren World Chiken isimli iş yeri önünde park halindeki KN 491 plakalı motosikleti sirkat ettiğinin tespit edildiğini açıkladı. Osum, 16 yaşındaki zanlı F.Ö., 15 yaşındaki U.B. ve 16 yaşındaki A.B.’nin ise 2013 yılı Mayıs ayı içerisinde boş bir arazi içerisinde bulunan motosikleti daha önce Worl Chiken’dan sirkat eden S.Ö’den çalarak motosikleti satmak için parçaladıklarını açıkladı. Konu ile ilgili başlatılan soruşturmanın tamamlandığına dikkat çeken polis memuru Osum, mahkemeden tüm zanlıların teminata bağlanmasını talep etti.
Serbest bırakıldılar
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer, tüm zanlıların pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde karar vererek S.Ö., F.Ö., U.B. ve A.B.’nin KKTC dışına çıkışlarını yasakladı. Mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getiren tutuklular davaları görüşülünceye dek serbest bırakıldı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King