En Üst

28 Temmuz 2017

Haber Üst

3’lü Zirve Buluşması 30 Mayıs Akşamı

3’lü Zirve Buluşması 30 Mayıs Akşamı
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’le buluşması, ara bölgede 30 Mayıs Perşembe akşamı gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanı Eroğlu ile Anastasiadis, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer tarafından verilecek sosyal içerikli akşam yemeğinde bir araya gelecek.

Kıbrıs’taki Birleşmiş Milletler Misyon Şefi ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa Buttenheim'in BM kontrolündeki ara bölgedeki ikametgahında saat 20:30’da başlayacak akşam yemeğine Cumhurbaşkanı Eroğu ve eşi Meral Eroğlu, Nikos Anastasiadis ve eşi Antri Anastasiadis, Alexander Downer ve Niki Downer ile Lisa Buttenheim ve eşi katılacak.

RUBİN İLE GÖRÜŞME PERŞEMBE’YE

Bu arada Cumhurbaşkanlığı'ndan alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere adaya gelecek olan ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Eric Rubin’i 30 Mayıs Perşembe günü kabul edecek.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Avrupa Müdürü Jill Morris’in ise rahatsızlanmasından dolayı adaya ziyaretini iptal ettiği kaydedildi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App