37. KKTC Uluslararası Fuarı yarın açılıyor

0
13
37. KKTC Uluslararası Fuarı yarın açılıyor

Yarın saat 19.00’da açılışı yapılacak fuar 16 Haziran’a kadar ziyaret edilebilecek. Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nın organizasyonunda düzenlenen fuarda, yerli ve ithal ürünlerin tanıtımı yapılacak.

Belli bir sektörü veya ürün grubunu esas almayan, çeşitli ürünlerin birlikte sergileneceği fuarda, mal ve hizmetlerin ticari tanıtımı yapılacak ancak sıcak satış olmayacak.

Akdeniz İhracatçı Birliği, bu yıl da, geçmişte olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti’nden olacak katılımları organize edecek.

FUARI GEÇTİĞİMİZ YIL 60 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Geçtiğimiz yıl fuara, KKTC’den 116 firma, kurum ve kuruluş, Türkiye’den ise 34 firma temsilcisi katılmıştı.

Fuar, geçtiğimiz yıl yaklaşık 60 bin kişi tarafından ziyaret edilmişti.

Fuarda, geçtiğimiz yıl Kıbrıs’a özgü el sanatları, hediyelik eşyalar, inşaat ve yapı malzemeleri, alçı dekorasyon ürünleri, mutfak, oturma grubu ve yatak takımları gibi mobilyalar, banyo ve aksesuarları,  beyaz eşya çeşitleri yer almıştı.

Fuarda ayrıca, soğutma sistemleri, arabalar, araba yedek parçaları ve aksesuarları, güvenlik sistemleri, müzik setleri, gıda ürünleri, temizlik malzemeleri, zirai aletler, alkollü- alkolsüz içecekler, hazır giyim ürünleri, bilgisayar ve aksamları, kimyasal ürünler, tıbbi ilaçlar, kozmetik ürünler, çocuk oyuncakları, bisiklet, büro malzemeleri, garaj kapıları, ışık ve ses sistemleri gibi ürünler de sergilenmişti.

Ziyaretçilere bankacılık ve sigorta hizmetleri hakkında bilgi de verilmişti.