“29 Temmuz’da ülkenin tarihi değişecek”

0
12
“29 Temmuz’da ülkenin tarihi değişecek”

Nadire KRAŞLIOĞLU

Cumhuriyetçi Türk Partisi ve Birleşik Güçler (CTP-BG) dün akşam Mağusa’da coşkulu bir miting düzenledi. Şölen tadında geçen miting, saat 19.30 sıralarında başladı. Uzun konvoy eşliğinde Suriçi’nde bulunan Namık Kemal Meydanı’na gelen CTP-BG’liler, alanda meydanı dolduran kalabalık tarafından alkışlarla karşılandı.
Siber’e ilgi büyük
Mitinge katılan Başbakan Sibel Siber, Mağusalılar tarafından heyecan ve sevgiyle kucaklanırken, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Asım Akansoy ve CTP-BG Mağusa milletvekili adayları da coşkulu alkışlarla miting alanına giriş yaptı. CTP-BG’liler ve Mağusa milletvekili adayları hep bir ağızdan alanda “Birlik, Mücadele, Dayanışma” sloganları attılar. Alanı dolduran kalabalık, yeşil-beyaz renklerdeki CTP-BG bayraklarını coşkuyla gökyüzünde dalgalandırdı.

Adaylara yoğun ilgi
Coşkulu mitingde ilk olarak CTP-BG’nin 13 milletvekili adayları tek tek sahneye çağırılarak Mağusalılara tanıtıldı. Coşkulu alkışlar eşliğinde sahneye çıkan adaylar Mağusalılar’ı selamladı. Mağusalılar, CTP-BG adayları Asım Akansoy, Ferdi Sabit Soyer, Esen Beyköylü, Teberrüken Uluçay, Osman Cevit, Erkut Şahali, Hande Güzoğlu Öncü, Sonay Adem, Ali Gulle, Arif Albayrak, Hanife Mert, Abdullah Tuver ve İsmail Gündost ile birlikte “1 Parti Var” diye haykırdı.
“29 Temmuz’da ülkenin tarihi değişecek”
CTP-BG’liler ile birlikte Başbakan Sibel Siber de sahneye çağırıldı. Mitingde Başbakan Siber, CTP-BG Genel Sekreter Asım Akansoy ve Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu konuşma gerçekleştirdi. Yorgancıoğlu konuşmasında 28 Temmuz’un sadece oy kullanılan bir tarih değil, 29 Temmuz’da ülkenin tarihini değiştirecek bir gün olacağını kaydetti.