03 Aralık 2016

23 Nisan, Turgut ve Kurtuluş’tan duble

23 Nisan, Turgut ve Kurtuluş’tan duble
Haber İçi Üst

Lefkoşa Atatürk Stadı Tartan Pisti’nde iki gün süren yarışlar sonunda takımsal klasmanda küçük kız ve erkelerde 23 Nisan İlkokulu, yıldız kız ve erkeklerde Şht. Turgut Ortaokulu, genç kız ve erkeklerde ise Kurtuluş Lisesi birinciliği elde ederek duble yaptılar

Okan KARADEMİR

KKTC Atletizm Federasyonu tarafından 5’incisi düzenlenen Hasan Ruso Atletizm Yarışları dün yapılan ikinci gün müsabakaları ile tamamlandı.
Atatürk Stadyumu Tartan Pisti’nde iki gün süren Lefkoşa, Girne ve Güzelyurt bölge elemelerinin gerçekleştiği yarışlar sonunda takımsal klasmanda küçük kız ve erkelerde 23 Nisan İlkokulu, yıldız kız ve erkeklerde Şht. Turgut Ortaokulu, genç kız ve erkeklerde ise Kurtuluş Lisesi birinciliği elde ederek duble yaptılar.
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından önümüzdeki ay gerçekleşecek olan okullar atletizm yarışları öncesindeki en ciddi deneme yarışı olan Hasan Ruso Yarışları sonunda düzenlenen seremoni ile dereceye giren okullara kupaları takdim edildi.

Takımsal klasman

Küçük Kızlar
Okul  Puan
1.23 Nisan İlkokulu  2784
2.Gönyeli İlkokulu  2381
3.Lapta İlkokulu  1871
4.Özgürlük İlkokulu  1746
5.Alsancak İlkokulu  1607
6.Cihangir İlkokulu  1558
7.Dikmen İlkokulu  1508
8.Aydınköy İlkokulu  1392
9.Kurtuluş İlkokulu  1336
10.Şht. Mehmet Eray İlkokulu  1137

Küçük Erkekler
Okul  Puan
1.23 Nisan İlkokulu  2511
2.Lefke İstiklal İlkokulu  2359
3.Gönyeli İlkokulu  2326
4.Lapta İlkokulu  2231
5.Kurtuluş İlkokulu  1970
6.Çağlayan Cumhuriyet İlkokulu  1947
7.Cihangir İlkokulu  1826
8.Dikmen İlkokulu  1812
9.Alsancak İlkokulu  1797
10.Özgürlük İlkokulu  1676
11.Şht. Mehmet Eray İlkokulu  1391
12.Yedidalga İlkokulu  1198

Yıldız Kızlar
Okul  Puan
1.Şht. Turgut Ortaokulu  357
2.Yakın Doğu Koleji  240
3.Canbulat Özgürlük Ortaokulu  197
4.Türk Maarif Koleji  35
5.The English School of Kyrenia  28

Yıldız Erkekler
Okul  Puan
1. Şht. Turgut Ortaokulu  385
2. Yakın Doğu Koleji  197
3.The English School of Kyrenia  54

Genç Kızlar
Okul  Puan
1.Kurtuluş Lisesi  279
2.Yakın Doğu Koleji  258
3.Atatürk Meslek Lisesi  167

Genç Erkekler
Okul  Puan
1.Kurtuluş Lisesi  457
2.Yakın Doğu Koleji  394
3.Atatürk Meslek Lisesi  248
4.Levent Kolej  113
5.Türk Maarif Koleji  72
6.Güzelyurt TMK  64

FACEBOOK YORUMLARI
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

havadis gazetesi reklam