22’lik yıldızda sona doğru

0
22'lik yıldızda sona doğru

Galatasaray’da önlibero transferindeki sis bulutu dağılıyor. Gökhan İnler, Mikel ve Melo derken bu bölgede bir türlü sonuç alamayan sarı-kırmızılılar, listedeki son isim olan Sao Paulo’nun 22 yaşındaki genç yeteneği Wellington’da karar kıldı. Brezilyalı futbolcu ve kulübüyle anlaşma sağlandığı son detayların masada olduğu belirtildi.

Galatasaray’ın son anda Wellington’a dönmesinin ardında ise Melo’nun sürekli artan taleplerinin yattığı ve bu durumun sarı-kırmızılıları iyice bezdirdiği kaydedildi. Yaş faktörü Melo’nun 4 yıllık anlaşma ve her sezon için maç başılarla beraber her sezon için yaklaşık 4 milyonluk euroluk maliyetini çok bulan ve Juventus’un istediği 6.5 milyon euroluk bonservis bedelini indiremeyen sarı- kırmızılılar, yaş faktörünü de dikkate alarak Wellington’a öncelik verdi.

22 yaşındaki oyuncunun 30 yaşındaki Melo’ya göre çok daha genç olması da transferdeki önemli etkenler arasında yer aldı. Wellington’un 1 sezon için kiralama bedelinin 3 milyon euro civarında olduğu, satın alma opsiyonunun ise 6 milyon euroya yakın olduğu öğrenildi. Genç yıldıza ise 1 yıl için 1.6 milyon euro ödeneceği bildirildi. Sarı-kırmızılıların son dakikada bir pürüz çıkmaması halinde Wellington’a imza attıracağı, Melo’nun en son olasılık olarak bekletileceği ifade edildi.

WELLİNGTON KİMDİR?
Tam adı: Wellington Aparecido Martins
Yaşı: 22 (28.01.1991)
Ülkesi: Brezilya
Pozisyon: Orta saha
Boyu: 1.73

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here