En Üst

29 Mart 2017

20 yıldır bir başına dimdik ayakta

20 yıldır bir başına dimdik ayakta
Haber İçi Üst

 

Cihangir’de 86 yaşındaki Derviş Karavezirler, eşini 20 yıl önce kaybetti. 20 yıldan bu yana yalnız başına yaşayan Karavezirler, 6 ay önce düşmesi sonucu bacağının kırılması nedeni ile 6 aydan bu yana da Cihangir’deki evinde bakıcısı ile birlikte ikamet ediyor.

Yaşam enerjisi ile dolu, oldukça da eğlenceli olan hoş sohbet Derviş Karavezirler’in şimdi tek arzusu, aylar önce kırılan bacağının bir an önce iyileşmesi.

Karavezirler: Yaşamı seviyorum
Eşini kaybettikten sonra bir daha evlenmeyen Derviş Karavezirler, Cihangir’de 20 yıldan bu yana bekar hayatı yaşıyor.
İlerlemiş yaşına rağmen oldukça hareketli ve enerjik olan Derviş dede, yaşıtlarını kıskandırıyor. Yaşamayı, hayatı, gezmeyi çok sevdiğini ancak bacağı kırıldığından bu yana desteksiz yürüyemediğini söyleyen Derviş dede, bir an önce iyileşmek ve koltuk değneksiz, özgür günlerine dönmek için dua ediyor.

Başucunda rengarenk balonları varDerviş Karavezirler’in, evinin içerisi de tıpkı kişiliği gibi renkli ve cıvıl cıvıl. Derviş dedenin aynı zamanda yatak odası olarak kullandığı evinin salonunda rengarenk balonlar asılı duruyor.
Renkli balonlara baktıkça mutlu olduğunu söyleyen Derviş dede, yine yatağının başucunda, karşısında, salonunun dört bir yanında bulunan ailesinin resimlerine bakarak mutlu oluyor.

 

Derviş Karavezirler’in, evinin içerisi de tıpkı kişiliği gibi renkli ve cıvıl cıvıl. Derviş dedenin aynı zamanda yatak odası olarak kullandığı evinin salonunda rengarenk balonlar asılı duruyor

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King