1’i hastanelik 4’ü mahkemelik oldu

38
1’i hastanelik 4’ü mahkemelik oldu

Lefkoşa Surlariçi bölgesinde eski Saray Sokak’ta önceki akşam saat 21.30 sıralarında 7 genç arasında çıkan kavga olayında 5 kişi tutuklandı.
Polis kavgada yer alan ancak soy isimleri henüz tespit edilemeyen Diyar ve İlyas isimli kişilerin peşinde.

Sokak ortasında yumruklaştılar
Polisten edinilen bilgiye göre, Lefkoşa Surlariçi bölgesinde eski Saray Sokak’ta önceki akşam saat 21.30 sıralarında, zanlılar, T. Y. (E-17), Ümit Karaduman, Mustafa Karabıyık ve Ahmet Bahçeci, bir taraf olarak zanlı Hasan Ucuz’un kullanımında olan aracı yol üzerinden çekmediği gerekçesi ile yüksek sesle bağırıp çağırdıktan sonra zanlı Hasan Ucuz ile kavgaya giriştiler.
Zanlı Hasan Ucuz ile diğer dört zanlı arasında çıkan tartışmada gençler bir anda öfkelendiler ve birbirlerine vurarak, kavgada yer aldılar.

Polis Diyar ve İlyas isimli iki kişiyi arıyor
Kavga sonucunda isimleri, T.Y. (E-17), Ümit Karaduman, Mustafa Karabıyık ve Ahmet Bahçeci olan gençler olay yerinden uzaklaştı.
Kısa süre sonra olay yerine bu kez zanlı Hasan Ucuz’un tanıdıkları olan ve henüz soy isimleri tespit edilemeyen Diyar ve İlyas isimli kişiler gitti.
O sırada yeniden olay yerine giden ve bir taraf olan zanlılar, T.Y. (E-17),  Ümit Karaduman, Mustafa Karabıyık ve Ahmet Bahçeci ile diğer taraf olan zanlı Hasan Ucuz, iki arkadaşı, Diyar ve İlyas arasında bir kavga başladı.

Ümit Karaduman hastanelik oldu
İki grup arasında çıkan kavga sonucu zanlı Ümit Karaduman, yaralanarak, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürüldü.
Halen hastanede tedavi altında olan zanlı Ümit Karaduman’ın burnunda kırıklar olduğu öğrenildi.

Dört zanlı 3 gün poliste tutuklu kalacak
Gençler arasında çıkan kavga sonucu, Hasan Ucuz, T.Y. (E-17), Mustafa Karabıyık ve Ahmet Bahçeci gözaltına alındı.
Gözaltına alınan zanlılar, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç karşısına çıkarıldı.
Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Hasan Ucuz, T.Y. (E-17), Ümit Karaduman, Mustafa Karabıyık ve Ahmet Bahçeci’nin kendisine, eşine ve ailesine hakaret ettiklerini ve kendisine saldırdıklarını, dövdüklerini söyledi.
Mahkeme, her dört zanlının da soruşturma maksatlı 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.