16 yaşında “anne” oldu

29
16 yaşında “anne” oldu

Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde önceki gece 16 yaşında bir kız çocuğu, bir erkek bebek dünyaya getirerek “anne” oldu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Bebeğin babası 16 yaşındaki S.T. ise tutuklandı

Lefkoşa’da isminin baş harfleri T.A. olan 16 yaşındaki bir kız çocuğu, geçen yıl 16 yaşındaki erkek arkadaşı S.T. ile cinsel ilişkiye girdi.
Bir süre sonra hamile olduğunu öğrenen kız çocuğu T.A., durumunu ailesinden 5 ay boyunca gizledi. T.A.’nın hamile olduğunu öğrenen ailesi, T.S. ile S.T.’nin evlenmesini istedi ancak, kendisi de henüz 16 yaşında bir çocuk olan S.T., evliliğe yanaşmadı.
Hamileliğinin 9’uncu ayını Haziran 2013 tarihi itibarı ile tamamlayan 16 yaşındaki T.A., Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde önceki gece doğum yaparak, bir erkek çocuğu dünyaya getirdi.

Bebeğin babası gözaltına alındı
Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi, yetkililerinin T.A.’nın yaşı ile ilgili polise bilgi vermesi üzerine soruşturma başlatıldı ve bebeğin babası 16 yaşındaki S.T. dün Lefkoşa’da tespit edilerek, mahkeme emri ile gözaltına alındı.

Tutuksuz yargılanacak
“13 yaşından büyük, 16 yaşından küçük kız çocuğu ile cinsel ilişkiye girmek” suçundan gözaltına alınan S.T., Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç karşısına çıkarıldı.
Mahkeme, S.T.’nin yurt dışına çıkışını yasaklayarak bu maksatla kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine ve ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.

İkisi de çocuk
Yaşları bugünün tarihi ile 16 olan S.T. ile T.S.’nin cinsel birliktelik kurduklarında yaşlarının 15 olduğu, her ikisinin de herhangi bir okulda eğitim görmediği ve S.T.’nin Lefkoşa’da bir berber dükkanında çalıştığı öğrenildi.