En Üst

01 Mayıs 2017

15 gün sonra bulundular

15 gün sonra bulundular
Haber İçi Üst

Nadire KRAŞLIOĞLU

Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir eğlence mekanında 13 Haziran 2013 tarihinde Nijerya uyruklu öğrenciler arasında çıkan tartışma sonucu Echus Obaro ve Donald Donubari isimli kişileri yaraladıkları gerekçesiyle Sesi Oladipupo Sosu ve Tarleligiyo Nat Beregha isimli öğrenciler tutuklandı.
Olaydan 15 gün sonra tespit edilerek tutuklanıp dün de “Ciddi darp” ve “Adam yaralama” suçlamaları ile Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Nijerya uyruklu 2 öğrenci teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Başında şişe ve bardak kırdılar
Kavga olayı ile ilgili mahkemede ifade veren polis memuru Neyfel Ergun,  13 Haziran 2013 tarihinde Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir eğlence mekanında, Nijerya uyruklu zanlı Sesi Oladipupo Sosu ve Tarleligiyo Nat Beregha’nın, yine Nijerya uyruklu Echus Obaro, Donald Donubari ve Baa isimli kişilerle aralarında çıkan sözlü tartışmanın kavgaya döndüğünü anlattı.
Kavgada, zanlı Tarleligiyo Nat Beregha’nın elindeki şişe ile Echus Obaro’nun yüzüne vurup şişeyi kırdığını belirten Ergun, zanlı Beregha’nın kırık şişe ile Echus Obaro’yu yaraladığını açıkladı.
Zanlı Sesi Oladipupo Sosu’nun ise elindeki bardak ile Echus Obaro’a vurduğunu kırılan bardak ile Obaro’yu yaraladığını belirten Ergun, zanlı Sosu’nun tartıştıkları Donald Bonubari’ye ise yumruk vurarak ciddi bir şekilde yaraladığını açıkladı.
Konuyla ilgili başlatılan soruşturmanın tamamlandığına dikkat çeken Neyfel Ergun, zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Zanlılar serbest
Mahkeme, pasaport ve seyahat belgelerine el koyduğu Sesi Oladipupo Sosu ve Tarleligiyo Nat Beregha isimli öğrencilerin KKTC dışına çıkmasını yasaklayarak mukayyitliğe 3’er bin TL nakit yatırması yönünde emir verdi.
Mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getiren Nijerya uyruklu tutuklu öğrenciler teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King