14 Aylık Bebek Yanlışlıkla Araba Satın Aldı!

11 Temmuz 2013 Perşembe | 12:12
14 Aylık Bebek Yanlışlıkla Araba Satın Aldı!
Kıbrıs Town Houses

Akıllı telefon ve tablet bilgisayar gibi teknolojik cihazların gündelik yaşantımızı oldukça kolaylaştırdığı su götürmez bir gerçek. Ancak teknolojiyle bu kadar içli dışlı olmak, bazı istenmeyen durumlara da sebebiyet verebiliyor. Babasının akıllı telefonundan yanlışlıkla 1962 model klasik bir otomobil satın alan çocuğun başına geldiği gibi…

ABD 'nin Portland şehrinde ikamet eden bir ailenin 14 aylık küçük kızı, babasının cep telefonundaki eBay uygulamasını kurcalarken, yanlışlıkla 1962 model klasik bir Austin Healey Sprite otomobil satın aldı. Olayların henüz farkında olmayan küçük kızın babası her ne kadar şaşkınlığını gizleyemese de, arabayı iade etmeyeceğini belirtti. Hatta kızının farkında olmadan yaptığı bu jesti karşılıksız bırakmayacağını ifade eden baba, otomobili modifiye ettirerek kızının 16. yaş gününde ona tekrardan hediye edeceğini söyledi. Olayın tek sevindirici tarafının yanlışlıkla satın alınan aracın yalnızca 200 dolar değerinde olması diyebiliriz. Hatta, onbinlerce dolarlık daha lüks bir araba almadığı için bu küçük kız çocuğu bir teşekkürü bile hakediyor belki de!

Teknolojik cihazlar gündelik yaşantımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiğinden beri, yeni doğan bebekler dahil bu baş döndürücü gelişmelerden etkilenmeyenimiz yoktur. Daha konuşmayı, hatta yürümeyi bile öğrenmeden dokunmatik telefonlarda kendi çapında oyunlar oynayan bebekler, siz farkında olmadan başınıza büyük dertler açabilir. Bu sebeple siz yine de oynamak için cep telefonunuzu isteyen çocuğunuza bu cihazları vermeden önce iki kere düşünün!