10 yıldır el değmiyor

20
10 yıldır el değmiyor

TUVALETİ BİLE YOK: “Kafesli Halk Parkı” ve “Raif R. Denktaş Parkı” isimleriyle bilinen parkta elektrik dahi yok. 10 yıl önce Kafesli bölgesindeki çocuklar biçin oyun parkı olarak inşa edilen parkta bir salıncak dahi bulunmuyor. Kafesli Halk Parkı tuvalet ve büfe gibi temel birimlerden de yoksun

İKİ İSİMLİ AMA İŞLEVSİZ: Kafesli Muhtarı Hüseyin Eminoğlu, bakımsızlıktan dökülen iki isimli park için “Keşke bir adı olmasa da işlevi olsa” diyerek parkın yeniden yaşam bulması için yardım çağrısında bulundu. Eminoğlu, parkın son 8 yıldır temizlenmediğine de dikkati çekti

Lefkoşa’da Surlariçi’nde Kafesli Mahallesi Muhtarı Hüseyin Eminoğlu’nun girişimleri ile Lefkoşa Türk Belediyesi tarafından 10 önce Kafesli Mahallesi’nde inşa edilen oyun parkı, bakımsızlıktan dökülüyor.
“Kafesli Halk Parkı” ve “Raif R. Denktaş Parkı” olmak üzere iki ismi olan oyun parkında yıllanmış, paslı ve oldukça tehlikeli olan kaydırak dışında ne herhangi bir oyun aleti ya da oyuncak bulunuyor ne de büfe veya tuvalet. Parkta ayrıca elektrik enerjisi de yok.

Eminoğlu: Gelin el ele verelim
Kafesli Mahallesi Muhtarı Hüseyin Eminoğlu, yeni kurulacak hükümete ve sosyal sorumluluk sahibi kurum, kuruluşlara çağrıda bulunarak Kafesli Mahallesi’ndeki oyun parkının yeniden mahalleye kazandırılması için iş birliği talebinde bulundu.
Eminoğlu, şöyle konuştu: “Park 10 yıl muhtarlığımızın talebi ile Lefkoşa Türk Belediyesi tarafından inşa edildi. Bundan önceki muhtar parka,  ‘Raif. R. Denktaş Parkı’ ismini verdi. Ancak ben halkçı bir insan olduğum için, Kafesli Mahallesi’nin arazisi üzerine mahalle çocukları için inşa edilen parkın isminin ‘Kafesli Halk Parkı’ olarak değiştirilmesini istedi. Belediye her iki ismin de kullanılmasını uygun gördü. Ancak şimdi düşünüyorum da keşke parkımızın bir adı olmasaydı da işlevi olsaydı. Benim yeni kurulacak hükümetten ve duyarlı kurum, kuruluşlardan talebim gelsinler el ele verelim ve iş birliği ile bu parkı yeniden mahallemize kazandıralım.”

“Parkta yıllarca temizlik bile yapılmadı”
Kafesli Mahallesi’ndeki oyun parkına 10 yıldır el değmediğini kaydeden muhtar Hüseyin Eminoğlu, parkta 8 yıl temizlik dahi yapılmadığını söyledi.
“Park 8 yıl sonra Kadri Fellahoğlu başkanlığında temizlik gördü” diyen Hüseyin Eminoğlu, LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu’na söz konusu parka olan duyarlılığından ötürü Havadis aracılığı ile bir kez daha teşekkür etti.
Kafesli Mahallesi Muhtarı Hüseyin Eminoğlu sözlerine şöyle devam etti: Cemal Bulutoğluları Başkanlığı döneminde, belediye parka girmedi. Park yıllarca temizlik ve bakım görmediği gibi, içerisinde mevcut olan oyuncaklar da kırılıp, döküldü. Tam parktan ümidi kestik derken yeniden belediye seçimi oldu ve Kadri Fellahoğlu, başkanlık koltuğuna oturdu. Kendisi ile göreve geldikten sonra park ile ilgili görüştüm. Kadri Bey, hemen ekip gönderdi ve 8 yılın pisliğini temizletti. Park tertemiz oldu ancak belediyemizin maddi imkanı yetersiz olduğu için yeni oyuncaklar konulamadı. Benim yeni kurulacak hükümetten ve ilgili kurum kuruluşlardan beklentim bu parkım yeniden mahalleye kazandırılması için destek vermeleridir. Park onarılmalı ve Surlariçi’nde trafiğe açık sokak aralarında tehlikeden bir haber oyun oynayan çocuklar bu parka kavuşmalıdır

Surlariçi’nde Kafesli Mahallesi’ndeki oyun parkı bakımsızlıktan dökülüyor. Yıllardır bir çivi bile çakılmayan parkta ayrıca elektrik enerjisi de yok