1 milyon TL’lik imza

27 Ağustos 2013 Salı | 14:04
1 milyon TL’lik imza
Kıbrıs Town Houses

TAM BURSLU EĞİTİM GÖRECEKLER:

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, bu protokolün KKTC’de bir ilk olduğunu ve sporcuların tam burslu olarak eğitim görebilmesinin kulüplere mali olarak büyük katkı sağlayacağını söyledi. Sertoğlu, “Bu anlaşma 1 milyon TL’lik bir anlaşmadır” dedi

ŞEN, ÇOK MUTLU:
Akdeniz Karpaz Üniversitesi Rektörü Ali Şen, imzalanacak protokolün hem öğrencilerin hem de futbol kulüplerinin çevresini genişletmeye ve karşılıklı kazanma prensibine dayalı ilişkilerin olgunlaşmasına temel teşkil edeceğini belirtti

İDRİS: ÖNEMLİ BİR ANLAŞMA:
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris de, protokolün hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, sporun KKTC’nin gelişiminde her zaman önemli yeri olduğunu belirtti

Tonguç KOTAK

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Akdeniz Karpaz Üniversitesi arasında 50 futbolcunun önümüzdeki yıldan itibaren burslu eğitimini sağlayacak protokol imzalandı. Protokole, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Akdeniz Karpaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Şen ve Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris imza koydu.
Protokol uyarınca, önceki dönemlerde spor olarak futbolla ilgilenen Akdeniz Karpaz Üniversitesi öğrencileri, federasyonun yönlendirmesinde 5 yıl boyunca burslu eğitim alacak.

Şen: Protokol, ilişkileri olgunlaştıracak
Üniversitenin faaliyetlerinin yer aldığı slayt gösterimiyle başlayan protokol imza töreninde sırasıyla, Akdeniz Karpaz Üniversitesi Rektörü Ali Şen, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ve Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris konuşma yaptı.
Akdeniz Karpaz Üniversitesi Rektörü Ali Şen, imzalanacak protokolün, hem öğrencilerin, hem de futbol kulüplerinin çevresini genişletmeye ve karşılıklı kazanma prensibine dayalı ilişkilerin olgunlaşmasına temel teşkil edeceğini belirtti.
Mesleki eğitime önem veren üniversitenin, öğrencilere kendilerini geliştirmek istedikleri alanlarda pratik yapma imkanı sunma sorumluluğuyla hareket ettiğini söyleyen Şen, “Özellikle sportif alanlarda kazanılan disiplinin yaşamın her alanında etkili sonuçlar yarattığının bilincindeyiz. Bu nedenle öğrencilerimizin içinde yaşadıkları toplumla bütünleşmelerini sağlayacak ve kendi becerilerini geliştirecek her türlü faaliyetin içinde yer alacağız” dedi.

Sertoğlu: Kulüplere mali katkı sağlayacak
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ise konuşmasında, protokolün KKTC’de bir ilk olduğunu ve sporcuların tam burslu olarak eğitim görebilmesinin kulüplere mali olarak büyük katkı sağlayacağını söyledi.
50 futbolcunun üniversitede burslu okumasının 1 milyon TL’lik bir katkı sağlayacağına dikkat çeken Sertoğlu, federasyonlarının her zaman Kıbrıs Türk gençliğine kazanımlar sağlamak için çalıştığını belirtti. Sertoğlu, bu yıl federasyonda büyük değişiklikler yaşadıklarını ifade ederek, Akdeniz Karpaz Üniversitesi’nin sponsorluğunun da diğer üniversitelere örnek olmasını diledi.

İdris: Herkese örnek olmalı

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris de, protokolün hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, sporun KKTC’nin gelişiminde her zaman önemli yeri olduğunu belirtti. Üniversitelerin spora futbol dışında çeşitli dallarda katkı verdiğini ancak üniversite futbol ilişkisinde desteğin ilk kez yaşandığını ifade eden İdris, 50 kişilik bursun gerektiği şekilde kullanılmasını ve herkese örnek olmasını temenni etti.