1 Milyon Dolar Ver Yıldızlar Ayağına Gelsin

14 Temmuz 2013 Pazar | 17:03
Kıbrıs Town Houses

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulü Berdimuhammedov’un düzenlediği bir parti için 1 milyon dolara Jennifer Lopez’i çağırması ‘dünya yıldızlarının özel performans fiyatları ne kadar’ sorusunu gündeme getirdi.

ABD merkezli online Slate dergisi, Rolling Stones’dan Paul McCartney’e kadar ünlü grup ve yıldızların ‘kiralanma’ fiyatlarını derledi.

1970’lerde kurulan ABD’li rock grubu Eagles, 2003 yılında New York’taki özel bir partide 6 milyon dolara konser vermişti.

Rock’ın bir diğer efsanesi Rolling Stones ise, 2002’de Teksaslı iş adamı David Bonderman’ın 60’ıncı yaş gününde 5.30 milyon dolara konsere çıktı. Tarihin en etkili gruplarından Beatles’ın üyesi Paul McCartney, 2012 yılında Teksaslı iş adamı David Bonderman’ın 70’inci yaş günü partisinde şarkı söylemek için 1 milyon dolar aldı.

Ancak bu parayı bir hayır işi kurumuna bağışlamıştı. Kanadalı şarkıcı Celine Dion, yılda 2-3 kez 4 milyon dolar karşılığında özel partilerde konser veriyor.

Auguilera 2.7 milyon dolar aldı. Christine Auguilera, Rus bankacı ve sanayici Andrey Melniçenko’nun düğününde 2.7 milyon dolara şarkı söylemişti. Şarkıcı Usher’ın özel konser fiyatı ise 1 milyon dolar olarak biliniyor.

ABD’li reality show yıldızları Kardashian ailesinin üyeleri 30 bin dolar karşılığında açılışlara katılıyor. Oyuncu Charlie Sheen, partilerde görünmek için 250 bin dolar alıyor. Ancak özel jet, limuzin ve gurme yemek harcamalarının da karşılanmasını istiyor.

İki Oscar ödüllü oyuncu Hilary Swank, 2011’de 500 bin dolara Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov’un doğum gününe katılmıştı.